Historia Abakusa

Pierwszy klient 

6 marca 1995 r. - data podpisania pierwszej umowy na prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów - dla osiedlowej apteki.

 W krótkim czasie dołączyły dwie hurtownie z artykułami spożywczymi, serwis ogumienia, lekarz stomatolog, kilka sklepów spożywczych, myjnia samochodowa, kolejne apteki, agencja ubezpieczeniowa, sklep z odzieżą męską. Wciąż przybywało klientów. Przeważnie z polecenia tych, których już obsługiwaliśmy. :)

Ówczesne biuro mieściło się w wydzielonym do tego celu pokoju w mieszkaniu. Obsługiwało podatkowo kilkunastu klientów. Zatrudniało 1 pracownika. Posiadało 2 komputery.

5 lipca 1996 r. - weszła w życie ustawa o doradztwie podatkowym (www.krdp.pl)

Klientów przybywało. Konieczne było zatrudnienie drugiego pracownika. Pokój zasypał się dokumentami księgowymi, które były wszędzie: na regałach, kanapach... Gdy "wyszły" do przedpokoju, a klienci przemykali chyłkiem między domownikami, konieczne stało się wynajęcie pokoju w biurowcu. 

Własny lokal 

Pierwsza lokalizacja Kancelarii to ul. Metalowa 6. Małe pomieszczenie przedzielone na pół ścianką z dykty i pomalowane na biało.

W 1997 roku zajmowaliśmy już 4 pokoiki i robiło się ciasno. 6 komputerów, wielkie stoły. Dochodzący informatyk i zarazem spec od oprogramowania. Pierwsze spotkania integracyjne. 

Pierwsza przeprowadzka

Duża część klientów mieszkała na Jarotach, więc otworzyliśmy maleńką filię na tym osiedlu, przy ul. Krasickiego 6. Praca w dwóch oddalonych od siebie miejscach nie była komfortowa, więc zdecydowaliśmy się zlikwidować biura przy ul. Metalowej i przenieść się całkowicie na Jaroty. To był rok 1998.

Druga przeprowadzka - 100 firm

Klientów i ich dokumentów oraz pracowników wciąż przybywało. Szybko zrobiło się ciasno. Kolejna zmiana lokalu w obrębie tego samego osiedla. Tym razem ul. Wilczyńskiego. Ponad setka firm, 7 pracowników. Pomimo intensywnej informatyzacji biura pojawiła się kolejna niedogodność - zbyt duża odległość od urzędów i czas tracony w korkach ulicznych...

Przeprowadzka do centrum

W 2003 r. udało nam się przenieść do centrum miasta. Ul. Warmińska 21/25 to kolejne lokum, które, podobnie jak poprzednie, szybko się przepełniło. Do istniejących 60 m2 doszło więc 40 m2 przy ul. Lanca 3. Ponad 150 podpisanych umów, 12 zatrudnionych pracowników. Specjalista od oprogramowania wciąż ten sam. Nowy informatyk na każde wezwanie (www.adu.pl). 2 serwery. Zmiana oprogramowania na nowocześniejsze (www.comarch.pl/erp/oferta/produkty/comarch_biuro_rachunkowe). Nowoczesna wymiana informacji przez internet. Ciasno, ciasno, znowu ciasno...

15-lecie

Minęło 15 lat pracy. Na uroczystości jubileuszowej ponad setka gości. Znamy się wszyscy. 30% klientów jest z nami od początku istnienia. Sukces wielki. Cieszymy się. :)

Aktualny lokal - dążymy do perfekcji 

Rok 2010 to początek kolejnego etapu rozwoju Kancelarii. Nowe, przestronne lokum. 160 m2 w ścisłym centrum miasta, przy ul. Kajki 3. Dogodny dojazd i więcej miejsca do parkowania. Mamy osobny pokój do przyjmowania dokumentów, osobny do rozmów, osobne pokoje do pracy, salkę konferencyjną i zaplecze socjalne. W końcu lokal z prawdziwego zdarzenia. Tworzymy nową stronę internetową (www.adam.krywko.pl), usprawniamy komunikację i wymianę informacji z klientami, budujemy nowe relacje, udoskonalamy współpracę. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. 

Przyjdź, popatrz, porozmawiaj i ...przekonaj się sam. Zapraszamy. :)